Siltide trükkimine

Kas ka sina oled juukseid katkunud, üritades trükkida silte või ükskõik mida muud eramaaparkiminekeerulisemat kui on seda standardsuuruses A4 dokument? Kui jah, siis tea, et sa ei ole üksi. Põhjus seisneb siin selles, et väga lihtne on teha sisse mõni viga, mis kogu tulemuse ära rikub. Sööda näiteks ümbrikud printerisse valepidi ning välja tulevad need küll kirjadega, aga sildid on tagurpidi või külili.

Siit sulle mõned soovitused selleks, et siltide trükkimine lihtsamalt sujuks.
Paljud tekstitöötluse-, küljendamise- ja -disainiprogrammid sisaldavad juba ettevalmistatud malle erinevas suuruses ümbrikute ja siltide trükkimiseks. Võimalik on valida fonte ja nende suuruseid, lisada pilte või kohandada teksti paigutust.
Peale ettevalmistatud malli täitmist on järgmiseks sammuks välja selgitada, millises suunas siltide kleebiselehed või ümbrikud printerisse sööta. Uuri oma arvuti tekstitöötlus- või küljendusprogrammide erinevaid võimalusi. Proovi kindlasti kõigepealt printida tavalisele paberile, aseta seejärel tavalisele paberile trükitud testleht isekleepivate siltide lehele ja vaata vastu valgust. Nii näed kõige paremini, kas tekst asetub silitide raamidesse sobivalt.

Aga kõigepealt – spetsiaalse isekleepuva sildipaberi soetamisele pööra kindlasti tähelepanu ka sellele, et selle tüüp sobiks sinu kasutuseloleva printeriga. Sest mõned sobivad paremini tindiprinteritega, teised on mõeldud ainult laserprinteritele.